یک تشکل دانشجویی عصر روز گذشته و در دیدار با رهبر انقلاب به انتقاد شدید از سکوت مسئولان در رابطه با مسئله جعلی بودن مدرک کردان و تخلفات دانشگاه آزاد پرداخت.
متن بخشی از صحبت های نماینده اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، به شرح زیر است:

با عنایت به مطالبه حضرتعالی در رابطه با عدالت و با توجه به اهتمام جریان دانشجویی در مقوله عدالت خواهی، که از بدو شکل گیری تشکلهای دانشجویی تا کنون دغدغه ی اصلی نخبگان دانشگاهی بوده است، متاسفانه همچنان شاهد وقایعی هستیم که اجرای عدالت در کشور را در اذهان عمومی و نخبگان با چالش مواجه ساخته و سوالات و شائبه های جدی را در فضای عمومی جامعه بوجود آورده است.
در حالی که در نظام جمهوری اسلامی، هیچکس فراقانونی نیست و همه در مقابل قانون یکسان بوده و در صورت تخلف و اقدام مجرمانه تحت پیگرد و مورد برخورد قرار میگیرند، در کمال ناباوری شاهد آنیم، فردی در مسند وزارت کشور جمهوری اسلامی قرار گرفته که لا اقل شائبه ی جعل مدرک تحصیلی توسط وی چند ماهی است که موجب اعمال فشارهای گوناگون در داخل و خارج به نظام گشته است و با این وجود نه مجلس هشتم از او توضیح میخواهد، نه از سوی قوه قضائیه برخوردی صورت می گیرد و نه وزیر کشور خود را موظف به پاسخگویی می داند.
از سوی دیگر، با وجود آنکه کمیته ی تحقیق و تفحص مجلس هفتم از دانشگاه آزاد، در نتایج تحقیقات خود، خبر از وجود مشکلات عدیده در این دانشگاه و همکاری برخی مقامات قوه قضائیه در مشکلات مذکور دارد، هیچ شفاف سازی و برخورد قانونی صورت نمی گیرد.
اگر نمایندگان مجلس اشتباه کرده اند و اذهان عمومی را مشوش نموده اند، چرا با آنها برخوردی صورت نمی گیرد و اگر در دانشگاه آزاد تخلفی صورت پذیرفته چرا نتایج برخورد با آن را مردم نمی بینند؟
سوال ما اینجاست که چرا توسط برخی مسئولین، اینگونه افکار عمومی و اعتقادات مردم به بازی گرفته می شود و چگونه با عده ای معدود که منافع خود را بر نظام جمهوری اسلامی -که حاصل خون هزاران شهید است- ارجحیت می دهند، برخورد نمی¬شود؟
از نگاه ما این مسائل، چون به اصل گفتمان انقلاب اسلامی بر می گردد جزو مسائل کلان و دارای اهمیت است که البته طرح اینگونه مسائل و نوع نگرش انتقادی ما به این موضوعات، هزینه های زیادی را به ما تحمیل نموده است. اگر دیروز، وزیر علوم دولت گذشته در نامه به آقای خاتمی خواستار برخورد قضایی-امنیتی با ما شد و زخمی را بر پیکره جریان دانشجویی وارد نمود، وزیر علوم فعلی نیز با سکوت و بی توجهی خود در برابر ضرب و شتم دانشجویان در نهمین نشست سالانه ی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه تهران که مزین به پیام حضرتعالی بود، نمک بر همان زخم پاشید.


سه شنبه نهم 7 1387
X